Šī raksta autors nav zināms.
Šī gada trešajā augošā mēness sestajā dienā man pienāca vēstule, kas nebija domāta man. Atpakaļadresāts nebija nodārīts, tāpēc ko tur daudz... plēsu vaļā un sāku lasīt. Izlasīju un ļoti nopriecājos, jo tagad man ir jauna domubiedre.
Viņai ir līdzīgi vērojumi par esošajā iekārtā iestrēgušo cilvēku sagaidāmajiem likteņiem. Nedaudz skarbi, bet tas pieder pie lietas, ja ņem vērā nedaudz ļodzīgo šī brīža iekārtas stāvokli.
Izskatās, ka autore rakstīja vēstuli kādam sev tuvam un mīļam radiniekam vai arī dvēseles draugam. Katrā ziņā kādam, kuru būtu vērts izglābt. Viņa cer, ka viņš saņemsies un izlasīs viņas sakāmo līdz beigām. Pat, ja viņš nepamainīsies ne par mata tiesu, viņš varētu pēdējā brīdī atcerēsies viņas vēstuli.
Valters Zana, 2023-04-15, lauki, GE
P.S. Vēstules beigās no savas puses pieliku dažus veselības ņemšanas paņēmienus, kas man zināmi un sader kopā ar autores skatupunktu.
Mans dārgais,
Mana vēstule nebūs glaimojoša, jo gribu Tevi no sirds sapurināt!
Par ko ir ambrāža?
Es Tev rakstu šo vēstuli, jo ar Tevi vairs nav iespējams no sirds parunāties kā ar nobriedušu cilvēku. Tai pat laikā, kamēr vēl iespējams, gribu Tev nodot kādu cerības impulsu kopā ar bezkaislīgu skarbumu kā pēdējo brīdinājumu nepaklausīgam skolniekam.
Pēc maniem aprēķiniem Tavā rīcībā vēl ir dažu mēnešu periods, kurā ielēkt, lai salabotu ķermeni, atrisinātu sastrēgušās psihes problēmas un izkāptu no patērētāja vāveres riteņa-likteņa.
Izlasi līdz galam. Nesamurci vēstuli pusceļā aiz niknuma. Izturi. Tev nav ko zaudēt, Tu vari tikai iegūt – atdzīvoties un izglābties priekšlaicīgi, jo Tavā rīcībā vēl ir neliels laika periods atspērienam.
Tu varēji labāk
Tavā dzīvē bijuši simtiem brīžu, simtiem iespēju celties, augt un plaukt. Kā tas var būt, ka Tu neesi uzplaucis? Vai Tu tīši gribēji degradēties, aizlaist ķermeni līdz kliņķim? Kuram to vajag? Kurš Tevi vilinājis prom no izaugsmes? Kam Tu kā sunītis bez ierunām sekoji? Nemaz nežēlojies! Kam vajag Tavas žēlas? Labāk padomā, kuram Tavs bēdu scenārijs ir izdevīgs? Un nečīksti! Kam Tu tāds čīkstošs esi vajadzīgs? Ausīs cērtas tavi čīksti kā toksiski trokšņi. Nespītējies, neaizstāvies, nekaro! No Tevis bēgs kā no spītīga dumpinieka, jo tavs iekšējais dumpinieks visiem grib sadot pa muti, lai attaisnotu savu atpalicību. Labāk pa gabalu no tāda! Negribu dzirdēt paskaidrojumus – ne intelektuālus, ne emocionālus, jo tie arī būs toksiski. Tāpēc vai nu apvaldi intelektuālo un emocionālo zampu, vai nu pats to izstreb. Izrunājies ar saviem argumentiem pats. Īsāk sakot – jo vēl vairāk neattīstīsies, jo vairāk pie Tevis nenāks neviens, no Tevis izvairīsies, ar Tevi karos tavi brāļi argumenti, Tavas māsas vaimanas. Nepalīdzēs Tev dievbijība, elki vai jebkādas citas būtnes. Nelīdzēs lielība, trauslums, kompleksi, melanholija, runāšana pretim, spīts, politiskā nostāja, patērētāja domāšana, kategoriskums, medikamenti, situācijas ignorēšana un mīļais, dārgais komforts.
Briestošais haoss un Tu
Esošais pasaules iekārtojums knapi turas uz puņķiem. Tas tūliņ sabruks. Laika vairs nav, tāpēc saņemies, jo brūkošais pasaules iekārtojums atstās Tevi bešā. Kādēļ mirstošai iekārtai ieguldīt Tevī, ja tā pieradusi tikai ņemt? Ar ko Tu izcelies uz visu TV ziņu skatītāja fona, lai tieši Tev tiktu dots vairāk? Ar ko viens datorspēļu vai telefona spēlīšu spēlētājs būs īpašāks nekā pārējie? Ar ko Tavi standarti ir atšķirīgāki no pārējiem cilvēku standartiem? Kādā veidā viens godīgs patērētājs būs nopelnījis iespēju patērēt nedaudz vairāk nekā citi? Visi tači ir oficiāli vienādi godīgi, neskatoties uz to, ka visi arī gudro, kā apiet nodokļus. Vai Tavi bezierunu ceļā maksātie nodokļi garantēs Tev kādas priekšrocības? Sapņo vien.
Kad šī iekārta sabruks, Tavi argumenti par netaisnību, Tavas vaimanas, žēlas un arī visi Tavi pielūgtie svētie un viedie, visi pesteļi un sakrālie panti kļūs bezsaturīgi – viss Tavs neadekvātais emociju spektrs būs tikai un vienīgi samazgas kopējā haosā. Tu un samazgas 1:1. Principā Tu jau tagad esi samazgas, tikai apstākļi vēl nav sastājušies tā, lai Tu to pamanītu.
Nevarēsi palīdzēt? Tātad liekēdis
Tu nevienam nespēsi palīdzēt, jo nespēji palīdzēt sev. Tu būsi liekēdis – atkarīgs no 3 ēdienreizēm dienā, dārgā komforta, izmeklētiem produktiem un valstu garantijām, bet nekā no tā vairs nebūs. Tava esošā pozīcija, kurā esi ieķēries, Tavs ērtais krēsls ar izsēdēto pakaļu tajā būs nulles vērtībā pavisam drīz. Tavs sakāmais no esošajām pozīcijām būs tikai tarkšķis, sausas, sabirzušas lapas vētrā.
Ko tu māki vislabāk? Man tā izskatās, ka čīkstēt, niķoties, uzmest lūpu, sarežģīti argumentēt, vaimanāt utml. Tas tiešām Tev padodas dabiski – kā talants, kas nekad nav bijis jāizkopj.
Vēl uz Tevi skatīsies kā uz parazītu, jo kas ir iekšā cilvēkā, tas atspoguļojas ārpusē. Tu esi tikai ņēmis, tikai pieprasījis, patērējis. Bet cik Tu esi devis? Es te nedomāju iekārtas stutēšanu ar nodokļiem un valsts svētku patriotiskajiem puņķiem, un Tavu libido (dzīvības enerģijas) upurēšanu birokrātijas un demokrātijas zobratiem. Tavs pienesums darba procesu efektivitātes uzlabošanā ir radoša izpausme, bet arī neskaitās došana. Ar došanu es domāju „cilvēks - cilvēkam” un „cilvēks - dabai”. Ko Tu vari šobrīd dot cilvēkiem? Izkoptās raizes par tuvāko? Rūpīgi pārdomātās un zaglīgās šaubu ēnas, iesaiņotas aizdomīgos ieteikumos, sarežģītos argumentos, detalizētā sīkmanībā? Tā nav došana, tā ir manipulēšana. Sarežģīta, smaga dzīve Tev un visiem ap Tevi. Tas ir toksiski, traumatiski un postoši.
Tu tagad nevari palīdzēt citiem, bet Tu vēl vari palīdzēt sev. Tieši tik daudz laika Tev ir.
Tev vēl ir dažu mēnešu periods, kurā vari paspēt ielēkt, lai sāktu dzīvot jaunā kvalitatē. Neuztraucies, ka viens paliksi pusceļā. Tev palīdzēs, Tu vairs nebūsi viens.
Par sevis sodīšanu
Bet es Tevi nenosodu. Sodīt, tiesāt un atbrīvot vari tikai pats sevi, kad izdari izvēli. Es Tevi nevaru ne atbrīvot, ne arī nosodīt. Ne no sirds, ne aiz dusmām.
Tu sevi esi nosodījis jau līdz nepazīšanai. Visus Tavus sodus sejā var izlasīt un Tavā notiesātajā gaitā pamanīt, - kā tu velcies pa dzīvi, medīdams savu nākamo sodu. Tavā stājā var redzēt pēdējās gribas paliekas, un Tavu emociju uzplaiksnījumi riņķo tikai ap pēdējām ziņu pārraidēm no TV ekrāniem un ķibelēm kaimiņos.
Kā reiz Tevi nolika pie datora, telefona vai pie TV, tā aizvien tur sēdi un blenz. Ko Tu tur meklē? Vai mediju kontrolētā produktā gribi sastapt savu dvēseli? Gaidi, kad Tavs varenais gars izkāps no zilā ekrāna un iecirtīs pamošanās pļauku? Kurš Tevi veda zilo ekrānu gaismā slīcināties un kurš Tev atļāva vienam maldīties interneta aizspogulijā? Dvēsele, gars, veselais saprāts?
Zilajā ekrānā un to pielūdzēju vadībā Tev mācīts, ka cilvēces attīstība ir „Telegrāfs - Podziņtelefons - Viedtālrunis” ar īpašu uzsvaru uz svarīgi-strīdīgajiem gadskaitļiem. Varētu būt, ka, tavuprāt, tagad cilvēce skaitās attīstītāka nekā telegrāfu laikos, vai ne? Bet cilvēci veido cilvēki nevis ierīces vai tehnoloģijas, labrīt, pasaulīt!
Trīs cilvēka attīstības stadijas
Neatkarīgi no vecuma, cilvēka attīstība ir šāda:
- Aprūpējams, neciešams, gribulīgs bērns;
- Spītīgs, dumpīgs pusaudzis;
- Pašpietiekams, saprotošs un stabils pieaugušais.
Vairākums - 95% populācijas - joprojām atrodas kādā no šīm divām attīstības stadijām:
- Bērns bez bērnišķīguma, tikai negatīvās bērna īpašības;
- Pusaudzis bez maksimālisma dzirksts, tikai negatīvās pusaudža īpašības.
Kur ir Tavs bērnišķīgums? Kur ir norakts Tavs maksimālisms un mūžīgais dzinējs? Cel tos laukā un darbini iekšā!
Mirstošās iekārta un nesatricināmā daba
Kad esošā pasaules kārtība bruks, tikmēr visa pārējā dzīvā radība – putni, suņi, vardes - brīnīsies, kas tam cilvēkam pēkšņi uznācis? Dabā tikmēr viss būs vislabākajā kārtībā. Tur noteikti nebūs ambrāža vai drāma.
Arī Tavs ķermenis ir daba. Vēl ir laiks visu vērst par labu, par dabisku. Ļauj prātam Tavu ķermeni vērst atpakaļ uz dabu – attīrīt, stiprināt un sadziedēt.
Tikai veselā miesā var ienākt vesels gars, vai ne? Nevar veselā garā ienākt jebkādas kondīcijas miesa. Triks ir tajā, ka gars ir vesels vienmēr mūžīgi mūžos, bet miesa tikai tad, kad to attīra, nostiprina un salabo. Jā, jā, es Te runāju konkrēti par Tavām rokām, kājām, kauliem, orgāniem un Tavām smadzenēm.
Vai tavs ķermenis ir vislabākajā iespējamā kondīcijā?
Mans novērojums - cilvēki savu veselības stāvokli raksturo, kā „pagaidām daudzmaz OK, turos”. Tātad, pie kaut kā turas. Turas precīzi pie daudzmaz OK līmeņa.
Vēl cilvēki novēl viens otram veselību uz svētkiem vai arī, kad labs garastāvoklis: „Lai Dievs dod Tev veselību!”. Ak, mīļie, Dievs dod veselību visu laiku, tikai mēs izvēlamies ņemt neveselību. Kā paņemt veselību un kas ir tā veselība, ko Dievs mums visu laiku dod? Vēstules turpinājumā daži varianti.
Iesaku ņemt visus.
Veselības ņemšanas paņēmieni
Veselības ņemšanas iespējas sarindotas, sākot ar būtiskākajām.
Uzlabo savu spriestspēju un vispārējo veselības stāvokli. No rītiem pirmā lieta pēc pamošanās - skaties vismaz 15 minūtes rīta saulē ar plikām kājām uz zemes (ideāli, ja rokas arī pie zemes). 15 minūtes pirms saulrieta dari tieši tāpat. Āda ir mūsu „saules panelis”. Un nekad vairs nevelc saulesbrilles. Rādi saulei savu miesu, īpaši vēderu, cik vien vari. Un tā līdz mūža beigām. Naudu nevajag.
Izgulies kārtīgi. Ievēro miega higiēnu: kā saule noriet, izslēdz visu mākslīgo apgaismojumu, visus ekrānus un visas iekārtas. Un tā līdz mūža beigām. Naudu nevajag.
Atbrīvoties no bioplēves. Lieto Gray Potion, kamēr bioplēve izvadīta no ķermeņa. Izdari vienreiz mūžā un miers. Te naudiņa noderēs, bet ne vairāk par 100 EUR.
Bioplēve - parazītstruktūras cilvēka ķermenī, kas mentāli, emocionāli un fiziski izmanto cilvēku par barības resursu fiziskajā, sociālajā un garīgajā plānā.
Ēd dzīvnieku izcelsmes proteīnus, taukus un zivis. Īsāk sakot, ēd atbilstoši savai bioloģijai. Veselības uzlabojumus nav iespējams uzskaitīt. Cilvēki vairāk nekā 100 000 paaudzes laimīgi ir ēduši tikai gaļu un taukus vien – adaptējušies gaļai un taukiem līdz perfekcijai. Naudu vajag krietni mazāk nekā ēdot augus, jo energoefektīvāk. Un tā līdz mūža beigām.
Pārstāj patērēt ogļhidrātus un augu izcelsmes pārtiku. Augi un ogļhidrāti saasina esošās problēmas. Naudu nevajag un vēl pāri paliek. Kļūst vairāk laika, jo nav jāgatavo, jāsagādā, nav tik bieži jāēd. Un tā līdz mūža beigām.
Atslodzes dienas. Iesākumā vienu dienu reizi divās nedēļās paņem pauzi no ēšanas. Nekas Tev nenotiks, ja 42 ēdienreižu vietā Tev būs par trim mazāk - tātad 39 ēdienreizes divās nedēļās. Ļauj gremošanas orgāniem un pats sev atpūsties. Ķermenis būs pateicīgs. Un tā līdz mūža beigām. Naudu nevajag un vēl pāri paliek.
Vēdera pašmasāža. Izmasē kunkulīšus, kas sataustāmi Tavā vēdera dobumā. Par vēdera masāžu meklē YouTube pēc atslēgvārdiem abdomin self massage. Un tā līdz mūža beigām. Naudu nevajag.
Uzlādē sevi ar elpošanu. Ir daudz un dažādu elpošanas tehniku. Meklē savējo YouTube pēc atslēgvārdiem pranajama vai breathing technique. Un tā līdz mūža beigām. Naudu nevajag.
Sakārto māju, vidi ap sevi. Pietiek dzīvot miskastē vai kā muzejā. Izvāc lieko un atstāj tikai to, kas izraisa prieka dzirkstis. Tā Tu atgūsti kontroli pār savu dzīvi un kļūs vieglāk dzīvot. Ar laiku mācēsi savu vidi sakārtot arvien ašāk un laicīgi pamanīsi, kad jāsakārto. Un tā līdz mūža beigām. Naudu nevajag.
Baudi šo pasauli. Raugies uz pasauli, esošo iekārtu, savu ķermeni un savu prātu tā, kā to dara bērns – kā uz brīnumu. Šī pasaule, šis brīdis ir vienreizējs, pamani to. Un tā līdz mūža beigām. Naudu nevajag.
Esi dzīvelīgs. Sāc darbināt sevī iekšā jaunieša maksimālisma dzirksti. Un tā līdz mūža beigām. Naudu nevajag.
Uzdod jautājumus un izzini pasauli. Ja būs jautājumi, radīsies atbildes. Atklājot un izzinot pasauli, atklāsi sevi. Un tā līdz mūža beigām. Naudu nevajag.
Ja sekosi norādēm, tad diezgan reāli, ka pēc gada varēsim beidzot parunāties kā cilvēks ar cilvēku.
Srakstīju naktī, sveču gaismā, tāpēc ņem par labu nelielu tumsas devu.
Ar mīlestību, Tava ...
no sirds gaidu Tevi atpakaļ
// Pavasaris, ''23